W ciągu ubiegłych lat mocno wzrosła popularność gier MOBA, głównie za sprawą League of Legends zwanego potocznie LoLem. Gra ta przyczyniła się również do znacznego rozwoju e-sportu i pozwoliła dotrzeć do bardzo dużej liczby odbiorców. Na fali popularności League of Legends, postanowiło spróbować swoich sił kilku innych producentów, czego skutkiem są kolejne tytuły o zbliżonej tematyce i modelu rozgrywki.

Gry MOBA warte uwagi

Do najpopularniejszych gier z tego gatunku można zaliczyć:

  • League of Legends
  • Dota 2
  • SMITE
  • Heroes of the Storm

Można powiedzieć, że Dota była pierwowzorem LoLa, pojawiła się ona wcześniej, jednak nie zyskała aż takiej sympatii i uznania wśród graczy jak osławiona Liga. Aczkolwiek Dota cieszy się również całkiem dużą popularnością i również nierzadko organizowane są turnieje na scenie e-sportowej właśnie z jej udziałem.

Heroes of the Storm to produkcja uznanej firmy Blizzard. Natomiast SMITE jest nowością wśród gier MOBA, gdyż rozgrywka odbywa się w 3D, co wcześniej było niespotykane w tym gatunku.

Którą grę wybrać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Najlepiej przetestować każdą z gier i na tej podstawie stwierdzić, która najbardziej do nas przemawia. Można też obejrzeć transmisję na którejś z platform streamingowych. Jest to dobry sposób na porównanie wszystkich tytułów bez konieczności pobierania ich i testowania na własną rękę.

Przyszłość gatunku MOBA

Nic nie wskazuje na to, aby miał nastąpić spadek zainteresowania tym gatunkiem. Pula nagród w turniejach cały czas rośnie, a liczba widzów nie spada. Żadna gra nie może pochwalić się taką liczbą aktywnych graczy oraz widzów, jaką ma League of Legends. Najbliższy czas pokaże, czy twórcy gier będą w stanie wypuścić tytuł, który przebije fenomen Ligi Legend. Będzie to bardzo ciężkie zadanie.

Published
Categories Świat gier
youplay