Marzeniem większości nastolatków pasjonujących się grami komputerowymi jest możliwość zarabiania na takim zajęciu. Nie ma rzeczy niemożliwych i taka opcja jest jak najbardziej wykonalna, natomiast zadanie to nie należy do łatwych.

Czarny rynek gier MMORPG

Bardzo popularnym sposobem jest zarabianie poprzez sprzedaż przedmiotów czy waluty z gier MMORPG za realne pieniądze. Jednak w większości przypadków takie rozwiązanie jest niezgodne z regulaminem i zasadami gry, dlatego nie jest to dobry sposób na zarobek.

Wyjątkiem było Diablo 3, w którym wprowadzono możliwość takiego handlu, jednak po czasie zrezygnowano niestety z tego rozwiązania.

Wartościowe skórki do broni w CS: GO

W ostatnim czasie bardzo popularny stał się Counter-Strike: Global Offensive. Twórcy gry wprowadzili ciekawą opcję ekskluzywnych skórek do broni, tak zwanych skinów, które można zdobyć, grając i odblokowując specjalne skrzynie.

Niektóre ze skórek jest bardzo ciężko zdobyć i wówczas osiągają one naprawdę zawrotne ceny. Skórki takie można sprzedać w aplikacji Steam, a pieniądze wykorzystać na zakupy właśnie na tej platformie.

E-sport

Nagrody rzeczowe, pieniądze od sponsorów, wielkie pule nagród pieniężnych na dużych eventach. To właśnie sposób na życie osób, które zdecydowały się na zostanie profesjonalnym graczem. Niestety, aby zostać czołowym graczem, trzeba poświęcić bardzo dużo czasu na trening i nie każdemu uda się dostać do profesjonalnych drużyn, natomiast zdecydowanie warto próbować, jeśli jest to czyjąś pasją.

Stream lub kanał na YouTube

Jedną z ciekawszych możliwości, która też ostatnimi czasy jest bardzo popularna, jest prowadzenie swojego kanału na serwisie YouTube lub streamu na popularnej platformie Twitch. W ten sposób można zarabiać, transmitując swoje poczynania w danej grze lub nagrywając rozmaite filmy poświęcone tematyce gier.

Wiele osób uczyniło z tego sposób na życie i potrafią zarobić bardzo duże kwoty. Oprócz pieniędzy z wyświetlanych reklam widzowie chętnie wspierają twórców poprzez dotacje oraz płatne subskrypcje (w przypadku Twitcha). Warto więc rozważyć również taką opcję.

Published
Categories Świat gier
youplay