Która z gier wygenerowała twórcom największe zyski? Wiele osób błędnie typuje tutaj produkcje takie jak, chociażby Minecraft. Jednak tytuł najlepiej zarabiającej gry należy do Granf Theft Auto V, wyprodukowanej przez studio Rockstar Games.

Seria GTA od zawsze cieszyła się dużą popularnością wśród graczy, części San Andreas czy Vice City do dzisiaj są grywalne i mogą się pochwalić całkiem dużą bazą aktywnych graczy. Ale sukces piątej części jest nieporównywalny, gdyż owa seria wygenerowała twórcom przeszło 6 miliardów dolarów.

Nawet największe kinowe produkcje, które były oglądane na całym świecie, nie są w stanie konkurować z tą niewyobrażalną kwotą, jaką uzyskali twórcy gry.

Czy ktoś pobije ten rekord?

Ciężko na ten moment sobie wyobrazić, żeby któraś z nadchodzących produkcji mogła potworzyć sukces Rockstar Games, ale kto wie? W końcu w świecie gier nie ma rzeczy niemożliwych. Coraz to nowsze technologie i pomysły na urozmaicenie rozgrywki sprawiają, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo na kolejną rewolucję w branży gamingowej.

A może kolejna część serii Grand Theft Auto uzyska jeszcze lepsze wyniki sprzedaży? Wszystko wskazuje na to, że następna edycja się pojawi, a studio Rockstar jest znane z nieustannego progresu, więc przyszła odsłona może stać się jeszcze większym hitem.

Published
Categories Świat gier
youplay