Jako że postęp technologiczny rozwija się w zastraszającym tempie i twórcy gier stosują coraz rozmaitsze metody na ulepszenie jakości gier, co jakiś czas konieczna jest wymiana sprzętu na nowszy, taki który podoła współczesnym produkcjom. Wiele osób niezaznajomionych ze specyfikacjami technicznymi ma problem ze złożeniem odpowiedniego zestawu, z pomocą przychodzi Internet.

Odpowiednie podzespoły

Najważniejszą sprawą jest określenie wymagań komputera. Czy ma on służyć do obsługiwania wyłącznie prostych programów lub mniej złożonych gier, czy może do najnowszych produkcji z zaawansowaną grafiką? To pytanie, na które trzeba odpowiedzieć, aby rozpocząć dobieranie odpowiednich komponentów.

Gdy już określi się swoje wymagania, można rozpocząć poszukiwanie wymarzonego zestawu. Oczywiście nie wszystkie podzespoły będą do siebie pasować, więc jeśli nie jest się obeznanym w temacie warto skorzystać z pomocy na forach internetowych poświęconych branży komputerowej.

Dziennie zakładane są dziesiątki tematów i bardziej doświadczeni użytkownicy pomagają skompletować idealny zestaw mieszący się w zaplanowanym budżecie. Przy doborze komponentów warto również posiłkować się recenzjami na portalach poświęconych nowinkom technologicznym.

Monitor

W przypadku monitora do gier w zupełności wystarczy monitor z matrycą TN, natomiast jeśli planuje się na nim oglądać również filmy, w których ważne jest odwzorowanie kolorów, warto rozejrzeć się za ekranem z matrycą IPS.

Istotna jest również wielkość matrycy. Im większy monitor, tym większa powinna być odległość oczu od ekranu. Dlatego, jeśli nie ma się warunków na odpowiednie zagospodarowanie miejsca i siedzi się bardzo blisko ekranu, warto zdecydować się na mniejsze rozmiary.

Parametrem, na który również warto zwrócić uwagę w kontekście gier komputerowych, jest czas reakcji matrycy. Krótki czas reakcji zapewni odpowiednią ostrość podczas grania.

Słuchawki czy głośniki?

Zdecydowanie warto postawić na słuchawki, zwłaszcza jeśli gra się w gry FPS. Bardzo ważna jest wtedy przestrzeń dźwięku, gdyż pomaga to określić, z której strony nadchodzi przeciwnik. Granie w słuchawkach zapewnia również większą koncentrację niż w przypadku głośników.

Dodatkową zaletą może być fakt, że wybierając słuchawki, nie będziemy przeszkadzać pozostałym domownikom podczas naszych wielogodzinnych rozgrywek.

Mysz i klawiatura

W przypadku myszy i klawiatury sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, gdyż przydałoby się zobaczyć oraz wypróbować je na żywo. Jest to bardzo indywidualna kwestia, które przypadną do gustu.

Można natomiast próbować na podstawie parametrów wytypować odpowiednie egzemplarze. Producenci podają zawsze wymiary myszy, jest to pomocne przy doborze odpowiedniego gryzonia do wielkości naszej dłoni oraz preferowanego chwytu.

W przypadku klawiatury warto zwrócić uwagę na rozkład klawiszy oraz ich wysokość. Część osób preferuje płaskie klawiatury z „miękkim” kliknięciem, znane z laptopów. Inni natomiast wolą klasyczne wysokie klawisze z wyczuwalnym skokiem.

Jeśli nie ma się możliwości sprawdzenia tych produktów na żywo, warto przynajmniej obejrzeć wideo recenzje, aby zobaczyć, jak zachowuje się sprzęt W przypadku zakupów internetowych, w razie, gdyby sprzęt okazał się nieodpowiedni, można też skorzystać z prawa do 14-dniowego zwrotu.

Published
Categories Sprzęt dla gracza
youplay