Rynek gier i e-sport rozwijają się w zaskakująco szybkim tempie. Producenci sprzętu komputerowego prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej wymyślnych i dostosowanych do potrzeb graczy urządzeń. Jak wybrać odpowiednią mysz przeznaczoną do grania?

Sensor

Wiele osób uważa, że sensory laserowe są o wiele lepsze, nie jest to prawdą. Wśród myszy gamingowych znajdziemy zarówno dobre sensory laserowe, jak i optyczne. Te laserowe radzą sobie trochę gorzej na miękkich powierzchniach, za to lepiej sprawdzają się na szkle. Większość graczy i tak używa podkładek pod mysz, dlatego zdecydowanie lepiej postawić na gryzonia wyposażonego w optyczny sensor.

Do najlepszych sensorów można zaliczyć:

  • 3360
  • 3361
  • 3366
  • 3310 (starszy, ale nadal bardzo dobry).

Warto też śledzić recenzje, które na bieżąco pojawiają się na portalach zajmujących się sprzętem komputerowym.

Kształt i wymiary

W przypadku kształtu i wymiarów myszy należy pamiętać o tym, że jest to kwestia indywidualna. Do każdej dłoni będzie pasować inny model, dlatego dobrze jest przetestować kilka egzemplarzy w sklepie stacjonarnym, aby wiedzieć jakiego kształtu i wymiarów się poszukuje.

W sprzedaży znajdziemy zarówno myszy dla osób leworęcznych, praworęcznych, jak i symetryczne.

Dodatkowe przyciski

Ilość dodatkowych przycisków to również indywidualna sprawa. Zależnie od tego, jakiego gatunku gry się preferuje, należy wybrać mysz, która zapewni komfortową rozgrywkę, dzięki dodatkowym przyciskom.

Niektórzy gracze nie używają wcale takich dodatkowych opcji, dlatego, jeśli nie ma takiej potrzeby, nie warto zawracać sobie głowy tym parametrem.

Wygląd

Wygląd gryzonia jest sprawą drugorzędną. W końcu najważniejsze jest to, żeby wygodnie się na takim sprzęcie pracowało, a nie to jak wygląda. Ale część osób lubi estetycznie wykonane produkty, opatrzone ciekawym logiem lub ze świecącymi elementami.

W przypadku wyboru modelu ze światełkami warto upewnić się, że jest możliwość wyłączenia ich w dowolnym momencie. Czasami pracując w ciemnym pomieszczeniu, takie migające efekty mogą rozpraszać użytkownika, a niestety często bywa tak, że nie ma możliwości ich wyłączenia.

Podkładka

Bardzo ważną kwestią jest odpowiednia podkładka. Bez dobrej podkładki pod mysz nie ma mowy o komfortowym graniu, gdyż gryzonie o wiele gorzej radzą sobie na śliskich powierzchniach takich jak, chociażby blat biurka.

Oprócz lepszej kontroli nad myszą i precyzją wykonywanych ruchów podkładka zapewni też większy komfort. Nadgarstek opiera się wtedy na miękkim tworzywie, zamiast na biurku. Warto też wybrać odpowiednio duży egzemplarz, tak aby nie ograniczał on w żaden sposób swobody wykonywanych ruchów.

Published
Categories Sprzęt dla gracza
youplay