Wybór odpowiednich słuchawek to ważna sprawa. Podczas grania istotne jest to, aby dobrze słyszeć wszystkie detale. Często pomaga to określić, np. z której strony nadchodzi przeciwnik.

Konstrukcja

Wśród słuchawek nausznych wyróżniamy trzy podstawowe konstrukcje. Są to słuchawki:

  • zamknięte — najlepiej izolują one dźwięki pochodzące z otoczenia oraz nie pozwalają na wydobywanie się zbyt wielu dźwięków ze słuchawek na zewnątrz
  • otwarte — zapewniają lepszą wentylację, gdyż przepuszczają powietrze w przeciwieństwie do zamkniętych słuchawek, ale co za tym idzie, więcej dźwięków wydobywa się z nich na zewnątrz oraz gorzej radzą sobie z izolacją dźwięków otoczenia
  • półotwarte — wariant łączący cechy opcji zamkniętej i otwartej.

Jeśli potrzebna nam jest dobra izolacja, bo przebywamy w miejscu, gdzie pojawia się dużo odgłosów zakłócających naszą rozgrywkę, to warto postawić na wariant zamknięty. Jeśli natomiast nie ma takiej potrzeby, to dobrym rozwiązaniem jest wybór otwartych lub półotwartych słuchawek, gdyż zapewnią one o wiele lepszą wentylację, co przy wielogodzinnych rozgrywkach może okazać się bardzo pomocne.

Na co warto zwrócić uwagę?

Dla części osób ważny jest mikrofon. W ofercie wielu producentów znajdziemy modele słuchawkowe wyposażone we wbudowany mikrofon, co może okazać się sporym udogodnieniem. Aczkolwiek mikrofon można również dokupić osobno w razie, gdyby nasz upatrzony model nie posiadał takiej opcji.

Warto zwrócić również uwagę na długość kabla, zbyt krótki może okazać się problematyczny.

Jakie modele wybrać?

Producenci na bieżąco wprowadzają coraz to lepsze słuchawki, warto więc śledzić na bieżąco ofertę sklepów oraz recenzje i rankingi pojawiające się w internecie. Dobre słuchawki można kupić nawet poniżej 200 złotych.

Published
Categories Sprzęt dla gracza
youplay