Ciężko się nie zgodzić z twierdzeniem, że e-sport ma duży wpływ na społeczeństwo, zwłaszcza na młodzież. To właśnie młodzi ludzie stanowią główną część wśród zainteresowanych sportem elektronicznym.

Pozytywne aspekty

Rozwój technologii oraz branży gier stwarza nowe możliwości. Jeszcze kilkanaście lat temu nie do pomyślenia był fakt, że będzie można zarabiać poprzez granie w gry komputerowe. Teraz jest to jak najbardziej możliwe. Oczywiście opcja ta jest zarezerwowana wyłącznie dla najlepszych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dołączyć do tej grupy, jeśli naprawdę jest to czyimś marzeniem.

Kolejnym pozytywnym aspektem rosnącej popularności gier sieciowych jest możliwość doskonalenia sprawności umysłowej. Takie gry wymagają od zawodników:

  • refleksu
  • strategicznego myślenia
  • komunikacji z drużyną
  • zręczności

Poświęcając wolny czas na rozgrywkę, gracze szlifują wyżej wymienione umiejętności, co z pewnością przyda się również w innych sytuacjach, poza wirtualną rzeczywistością.

Zagrożenia

Młodzież spędza coraz więcej czasu przed ekranem komputera, co jest dość niepokojącym faktem. Rosnąca popularność e-sportu sprawia, że pojawia się jeszcze więcej pokus, chociażby śledzenie bieżących rozgrywek turniejowych.

Dodatkowo gry sieciowe, w których rywalizuje się z graczami z całego świata, potrafią być bardzo wciągające, co też przekłada się na ilość czasu spędzanego przed komputerem. Często młodzi ludzie rezygnują z wyjścia na świeże powietrze, poświęcając cały swój wolny czas internetowym rozrywkom.

Zbyt długie przesiadywanie przed komputerem niesie za sobą ryzyko wystąpienia dolegliwości zdrowotnych, do najczęściej wymienianych można uznać pogorszenie wzroku oraz wady postawy.

Sztuka balansu

Oczywiście można połączyć siedzenie przy komputerze ze zdrowym trybem życia, najważniejsze to robić wszystko z umiarem. Wyjście ze znajomymi na świeże powietrze będzie świetnym sposobem na przerwę między wirtualnymi atrakcjami. Warto również pamiętać o zakupie odpowiedniego fotela, aby nie nadwyrężać niepotrzebnie kręgosłupa.

Published
Categories E-sport
youplay