Popularność e-sportu cały czas rośnie, a wraz z nią rosną pule nagród w rozmaitych turniejach.

Nagrody z turniejów

Nagrody sięgają setek tysięcy dolarów i stanowią spory procent udziałów w przychodach zawodników, ale na nagrodach z turniejów zarobki się nie kończą.

Reklama

Do tego dochodzą często gaże od sponsorów drużyn, często są to producenci sprzętu elektronicznego. Taka forma reklamy jest dla nich jedną z bardziej atrakcyjnych możliwości promowania swojej marki.

Kolejną metodą zarobku jest wystąpienie w reklamie. Jeszcze niedawno było to nie do pomyślenia, a teraz gry cieszą się tak dużą popularnością, że profesjonalni gracze są zapraszani do udziału w reklamach popularnych firm.

Streaming

Oprócz tego gracze często prowadzą swój kanał na platformie streamingowej, gdzie można śledzić ich poczynania w danej grze. Podczas takiej transmisji co jakiś czas uaktywniana jest krótka reklama, która generuje całkiem przyzwoite zarobki, jeśli graczowi udało się zgromadzić pokaźną liczbę widzów. Dodatkowo często widzowie decydują się na wsparcie gracza poprzez dotację, zwykle są to małe kwoty, ale zdarzają się też niesłychanie duże stawki. Najlepszym przykładem jest gracz Counter-Strike: Global Offensive, który od jednej osoby łącznie zgromadził aż 45 000$ dotacji. Nie da się zaprzeczyć, że taka kwota robi wrażenie.

Published
Categories E-sport
youplay