Wiele osób z sentymentem wspomina produkcję firmy Gameforge. Metin 2 kilka lat temu gościł na ekranach komputerów większości nastolatków. W szkole dyskutowało się tylko o tym, co dzieje się w grze. Potem popularność gry znacząco zmalała, ale sytuacja może się zmienić, jako że niedawno Metin zagościł na platformie Steam, zrzeszającej twórców wielu gier.

Czy jest realna szansa na powrót popularności Metina?

Ciężko jednoznacznie stwierdzić czy jest jakakolwiek możliwość, aby gra odzyskała dawną świetność i rzeszę aktywnych graczy. Natomiast z pewnością takich ruch może w tym pomóc. Do dzisiaj wiele osób aktywnie uczestniczy w rozgrywce na oficjalnych serwerach lub też prywatnych. Tak, więc jeśli gracze lubujący w prywatnych zamiennikach zdecydowaliby się na powrót do bazowej wersji, jest całkiem duża szansa, że znacząco wzrośnie pula graczy. Najbliższy czas pokaże, czy sytuacja ulegnie poprawie.

Należy też pamiętać o tym, że produkcja Gameforge ma już swoje lata i obecnie znajdziemy tytuły o wiele bardziej rozwinięte pod względem możliwości i jakości rozgrywki, ciekawsze oraz z bogatszą grafiką i fabułą. Ale przecież to nie grafika jest najważniejsza w grach z gatunku MMORPG, a społeczność, która tworzy w zasadzie cały klimat.

Published
Categories Świat gier
youplay