Wielu nastoletnich graczy marzy o karierze e-sportowca i spędza całe dnie na trenowaniu swoich umiejętności. Ale czy każdy może zostać profesjonalnym graczem?

Ciężki trening

Jak wiadomo profesjonalne turnieje i mistrzostwa obejmują zaledwie ułamek procenta wszystkich graczy, tak więc nie ma możliwości, żeby wszyscy zostali profesjonalnymi zawodnikami. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby próbować swoich sił. W Internecie można znaleźć ogromne ilości wszelakich poradników oraz dyskusji na temat danej gry. Warto też oglądać streamy, na których można dowiedzieć się wielu cennych rzeczy. Najpopularniejszą platformą streamingową jest obecnie Twitch. Transmisje prowadzą tam zarówno amatorzy, którzy osiągnęli wysoki poziom w danej grze, jak i profesjonalni gracze.

Tak więc możliwości jest naprawdę sporo i jeśli jest się zdeterminowanym i cierpliwym to można wiele osiągnąć. Oczywiście warto też równolegle dokończyć swoją edukację, gdyż nie ma się żadnej gwarancji na sukces w sporcie elektronicznym, dobrze więc mieć zabezpieczenie, chociażby w formie dobrze zdanej matury.

Ile czasu trzeba poświęcić?

Na wielu forach można zaobserwować pojawiające się tematy, w których internauci zadają pytania dotyczące wymaganej ilości czasu spędzonego w grze, która zapewniłaby im wysoki poziom umiejętności. Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji oraz tego, w jaki sposób wykorzystuje się ten czas.

Można grać bez zastanawiania się nad istotą danej gry i w zasadzie z tak spędzonego czasu nie płyną niemal żadne korzyści pod względem doskonalenia swoich umiejętności. Efektywnie spędzony czas w grze to taki podczas którego cały czas myślimy nad podejmowanymi decyzjami oraz staramy się zauważać nasze błędy i stopniowo je eliminować.

Wiele osób decyduje się na płatne lekcje od bardziej doświadczonych zawodników. Popularne są też rozmaite poradniki, za które trzeba zapłacić. Nie jest to natomiast koniecznością. Większość informacji jest z reguły łatwo dostępna w internecie i wystarczy poświęcić trochę czasu na ich znalezienie.

Co jeśli się nie uda?

Nie każdemu uda się dostać do czołówki oraz rywalizować na mistrzostwach, ale to jeszcze nie koniec możliwości. Jeśli osiągnie się wysoki poziom w którejś z gier sieciowych, można to wykorzystać na wiele sposobów. Jedną z metod na dorobienie dzięki takiej pasji jest prowadzenie streamu, kanału na YouTube czy też wspomniane wcześniej udzielanie płatnych korepetycji mniej doświadczonym graczom. Możliwości jest naprawdę wiele, a wraz z rosnącą popularnością e-sportu pojawi się ich jeszcze więcej.

Published
Categories E-sport
youplay